Biografie

Moje cesta se měla ubírat úplně jinam. Díky lásce k přírodě jsem vystudovala ekologii na Univerzitě Karlově v Praze. V Bruselu jsem zkoumala mikroskopické řasy z Antarktidy, psala odborné články a přednášela na konferencích. Avšak mou další vášní je kreslení. Několik let jsem se rozhodovala, zda vykročím na volnou ilustrátorskou nohu. Časem jsem začala tvořit přírodovědné naučné knížky pro děti, ve kterých se snoubí vše, co mě v životě těší – přírodní vědy, dobrodružství, kreslení a psaní. Zlom nastal, když jsem měla studijně odjet do Londýna. Došlo mi, že tam se budu věnovat vědě naplno a už nebudu mít čas na to, co mě v životě baví nejvíc. Došlo k zásadnímu životnímu rozhodnutí a dál už se moje cesta ubírala pouze uměleckým směrem.

Kromě knižních ilustrací mě naplno zasáhla olejomalba. Moje hlavní téma osciluje kolem dětských duší a krajiny. Vybrané obrazy si můžete prohlédnout tady.

Dětské téma se naplno objevuje v cyklu Bytosti zahrady, který jsem vytvořila pro jednu krásnou mateřskou školku v Orlických horách. V cyklu Krajinou dětství se odráží mé dětské zážitky spojené s foglarovkami a výpravami za dobrodružstvím. Téma putování a poznávání sebe sama skrze krajinu jsem zpracovala v cyklu Krajinou k sobě. 

Také kreslím a píšu knížky pro děti. Ty mi přinášejí velkou radost a doufám, že ji přinesou i vám. Kniha Výletovník zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/2016. Kniha Můj první atlas Evropy zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014.

Pořádám malířské pobyty v přírodě, figurální kresby pro veřejnost a výstavy. Poslední dobou se objevují velmi zajímavé projekty, jako například strop v domě Františka Kupky v Dobrušce nebo výpomoc akad. malíři Janu Spěváčkovi při malování rokokových fresek v nově vzniklém ambitu v Mariánské Týnici.

Tužka

Výstavy

Sponka2021 výstava klub Art 13 Brno
Sponka2020 Městské muzeum Králíky výstava Krajiny a ilustrace
2019 Manětín – společná plenérová výstava
2018 Městská knihovna v Dobrušce 
Sponka2015 Obecní knihovna Podbřezí
2011 Knihovna u Bludičky Mokřinky v Mokrém
2011 Městská knihovna v Dobrušce
2010 Centrum Gradana v Praze
2010 Městská knihovna Vysoké Mýto

Zajímavé spolupráce

SponkaDům Františka Kupky v Dobrušce
SponkaMariánská Týnice výpomoc při malování rokokových fresek 
SponkaČeská společnost ornitologická
Ekologický institut Veronica
SponkaMinisterstvo vnitra ČR
Karlova Univerzita v Praze
SponkaSOS dětské vesničky
České Švýcarsko o.p.s.
spolupráce se zajímavými osobnostmi Mgr. Margit Slimáková, Robert Vlach, Bezlepková Margottka, Jiří Lábus

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram