Náhody neexistují

11. 1. 2018 | Zápisník ilustrátorky

Před rokem jsem seděla v kavárně a psala si s editorkou našeho Kouzelného čtení o ochraně přírody. Jestli už máme herce, který nadabuje kouzelnou tužku?

Kouzelne-cteni_Jiri-Labus_Adela-Ruckova_Lukas-Falteisek

Sama jsem snila o tom, že by to byl pan Jiří Lábus… když jsem knížku kreslila, poslouchala jsem Harryho Pottera, kterého bravurně namluvil, a představovala si, jak by v jeho podání zněly všechny ty bakterie, které provází naši knihu. Jenže editorka mi řekla, že na Lábuse ať rovnou zapomenu, že na něho nemají kontakt a určitě by na nás neměl čas atd. atd. Tak si s ní píšu a ptám se, kdo to teda namluví.. a ona, že zatím neví.

A pak…! Uprostřed psaní si všimnu, že kousek ode mně, přímo u vedlejšího stolu sedí pan Lábus!!! Čte si noviny, vychutnává kávu… To nemůže být náhoda! Sebrala jsem veškerou odvahu a zeptala se, jestli bych s ním mohla chvilku mluvit. Byl moc milý, což mě povzbudilo. Během dvou minut jsem na něj vychrlila celý svůj životopis i životopis Lukáše (autora textů) a prosbu, zda by nám byl ochotný nadabovat bakterie do knížky. Má můj obdiv, že všechno vyslechnul a dabování bakterií se ani moc nedivil :-)

Přislíbil, že si pročte naše texty a pak se uvidí. A dneska se konečně vidělo! Bylo to přesně, jak jsem si vysnila. Máme za sebou první nahrávací den ve studiu a bakterie i všechna ostatní zvířátka dostala svůj hlas (nejvíc mě pobavil hlas paní uklízečky).. byla to úžasná legrace a taky parádní zkušenost, vidět takového profíka při práci. Příští týden nás čeká druhé kolo :-)